Pramen Sadky v Prokopově ulici je v provozu každý den v době od 9:30 do 10:30 a od 15:00 do 16:00. V zimním období je pramen mimo provoz. Provoz byl přerušen od 20.11.2018 a obnoven bude v jarních měsících.

Svátek má Ester

Zítra má svátek Dagmar

19. 12. 2018

zata

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a na východě i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty -2 až 2°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Realizované projekty

Stručný popis projektu:

Projekt "Sociální byty v ulici Kostelní č.p. 78, Sadská" je zaměřen na rekonstrukci bytového domu ve vlastnictví žadatele za účelem vybudování 4 sociálních bytů pro osoby v bytové nouzi. Součástí rekonstrukce bude pořízení základního vnitřního vybavení sociálních bytů.

Cíle projektu:

Cílem projektu "Sociální byty v ulici Kostelní č.p. 78, Sadská" je zajistit sociální bydlení pro osoby v bytové nouzi ve městě Sadská. Projekt v první řadě vyřeší problémy cílové skupiny, která se v současnosti nachází v bytové nouzi. Pomůže těmto občanům vrátit se do běžného života a zvýšit jeho kvalitu. Ke zvýšení kvality života jim pomůže nejen nové bydlení, ale také návazná sociální služba, která bude v souvislosti s předkládaným projektem obyvatelům sociálních bytů poskytována. Dále dojde k efektivnímu využití budovy nacházející se téměř v centru města Sadská. Z výše uvedeného vyplývá, že v oblasti bydlení je ve městě Sadská nedostatek bytů pro sociálně slabé, nízkopříjmové skupiny obyvatelstva, které nemohou za tržních podmínek získat přiměřené, kvalitativně standardní nájemní bydlení, avšak poptávka po těchto bytech je vysoká.

Výsledky projektu:

Výsledkem projektu a tudíž i naplněním výše uvedených poslání a cílů je rekonstrukce objektu za účelem rekonstrukce bytů, z nichž čtyři budou sloužit potřebám sociálního bydlení. Díky realizaci projektu dojde ke snížení nerovností pro osoby z cílové skupiny, cílová skupina získá lepší přístup k sociálním, rekreačním, vzdělávacím a kulturním službám. Žadatel v době udržitelnosti zajistí poskytování sociální práce cílové skupině. Realizace projektu přispěje k sociálnímu začleňování cílové skupiny. Pomůže těmto občanům vrátit se do běžného života a zvýšit jeho kvalitu. Ke zvýšení kvality života jim pomůže nejen nové bydlení, ale také sociální práce, která bude v návaznosti na tento projekt obyvatelům sociálních bytů poskytována.

Projekt "Sociální byty v ulici Kostelní č.p. 78, Sadská " je spolufinancován Evropskou unií.