Sadská - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Oznámení - Kontrola stavu dřevin 2021/2022

V době vegetačního klidu bude docházet ke kontrole stavu dřevin

V době vegetačního klidu dojde ke kontrole stavu a zdravotnímu či bezpečnostnímu ořezu některých stromů na území města. Zároveň může dojít k odstranění některých poškozených křovin a stromů.

Povoleno skácet je několik stromů, na základě Rozhodnutí odboru ŽP, jejichž stav je již nebezpečný. Jedná se například o vrby U Stadionu a Na Vodrážce, dále břízy podél komunikace Na Vodrážce.

V nedávné době byl proveden odborný ořez 10 ks památných dubů v oblasti Na Jáchymu. Zásah podléhal kontrole OPŽP, Agentury ochrany krajiny ČR. Na místě byly ponechány  větve, aby byl vidět postup jejich rozkladu. Zároveň bylo podmínkou OPŽP ponechání větví v tomto stavu pro podporu ekosystému v dané lokalitě.

Nadále na území města probíhá průběžná odborná výsadba nových stromů a doplnění stávajících alejí, zejména v oblasti Jesemanské cesty a v ulici K Cyklostezce.

Datum vložení: 24. 11. 2021 15:01
Datum poslední aktualizace: 24. 11. 2021 15:15