Město Sadská získalo v roce 2019 do svého majetku barokní kapli Bolestné Panny Marie. Tato významná památka si žádá nevyhnutelnou rekonstrukci. K opravě se využijí z větší části dotace pro obnovu památek. Přesto je potřeba část financí hledat i jinde. Můžete přispět i vy větším či menším finančním darem. Pro veřejnou sbírku byl zřízen transparentní účet 8248-504348369/0800 u České spořitelny, na který je možné nahlédnout na tomto odkazu: https://www.csas.cz/cs/transparentni-ucty#/008248-0504348369/Mesto-Sadska

Veškeré informace k systému a termínům svozu komunálního a tříděného odpadu naleznete zde: prakticke-informace/sberna-mista-a-svoz-odpadu/

Pramen Sadky v Prokopově ulici je v provozu každý den v době od 9:30 do 10:30 a od 15:00 do 16:00. V zimním období je pramen mimo provoz.

Svátek má Gustav

• Den suchého zipu

Zítra má svátek Miluše

2. 8. 2021

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 19 až 23°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Mapový portál

Výzva k šetření pitnou vodou

Typ: ostatní
Žádáme občany, aby šetřili pitnou vodou z veřejného vodovodu. Voda z vodovodu je určena k pití a k používání v domácnosti. Prosíme, nepoužívejte pitnou vodu k zalévání trávníků, mytí aut a podobným aktivitám.
Výzva k šetření pitnou vodou
Žádáme občany, aby šetřili pitnou vodou z veřejného vodovodu. Voda z vodovodu je určena k pití a k používání v domácnosti. Prosíme, nepoužívejte pitnou vodu k zalévání trávníků, mytí aut a podobným aktivitám. V letních měsících pravidelně dochází k přetížení vodovodního systému, a to hlavně z důvodu plýtvání vodou.
Přetížení systému bylo a je příčinou i poruch a výkyvů v dodávce vody dnes a o minulém víkendu. Došlo k tak výraznému poklesu tlaku ve vodovodu, že některé části Sadské byly krátkodobě bez vody.
Současné výpadky jsou hlavně způsobeny rozsáhlou havárií v dodávce vody v minulém týdnu v severní polovině nymburského okresu. Obce v této oblasti byly dlouhé hodiny bez vody, protože souběhem okamžité nadměrné spotřeby a lidské chyby došlo k vyprázdnění vodojemů a zavzdušnění vodovodů. V těchto dnech tak dochází za plného provozu k postupnému doplňování vodojemů, což s sebou nese i výkyvy v tlaku vody.
Vodovody a kanalizace Nymburk se tímto omlouvají za snížený komfort dodávek a apelují na občany, aby vodou zbytečně neplýtvali. Současně činí kroky k tomu, aby se situace s tak rozsáhlým výpadkem, který nás v Sadské ale naštěstí nepostihl, znovu neopakovala.
Milan Dokoupil
starosta