• černá popelnice- směsný odpad- vývoz jednou v týdnu a to v noci z pondělí na úterý
  • hnědá popelnice - bio odpad - vývoz jedenkrát za 14 dnů a to též v noci z pondělí na úterý (každý sudý týden) - první jarní svoz bio odpadu je 2.4.2019.

Pramen Sadky v Prokopově ulici je v provozu každý den v době od 9:30 do 10:30 a od 15:00 do 16:00. V zimním období je pramen mimo provoz. Provoz byl obnoven 2.4.2019.

Svátek má Libor

Zítra má svátek Kristýna

23. 7. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, v SV polovině oblačno až zataženo, ojediněle přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 27 až 31°C, na SV kolem 24°C. Noční teploty 17 až 13°C.

Jak si zařídit

Stavební úřad Sadská

Níže uvedený odkaz na stránky Ministerstva pro místní rozvoj ČR umožňuje nalézt podle konkrétních požadavků jednotlivé druhy závazných formulářů. V sekci " Vyplněných vzorových žádostí" lze také zjistit, co a jak se má vyplnit. Pod tímto odkazem naleznete potřebné vzory a formuláře.

Formulář žádosti k odběru podzemních vod dne zákona č. 254/2001 Sb. o vodách (vodní zákon), v platném znění naleznete zde.

Žádost o vyjádření k existenci sítí:

Informace k bezplatné službě UtilityReport:

Matrika

Správní obvod matričního úřadu Sadská je vymezen vyhláškou č. 207/2001 Sb.a zahrnuje následující obce:

• Hořany, Chrást, Hradištko, Kostelní Lhota, Milčice, Písty, Sadská, Třebestovice, Velenka, Zvěřínek.

Na základě zákona č. 301/2000 Sb. o matrikách, jménu a příjmení a o změně některých souvisejících zákonů, v platném znění, vyřizuje matriční úřad pro občany ve výše uvedeném správním obvodu úkony, které se týkají následujících životních situací:

• narození
  • manželství
  • úmrtí
  • vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství
  • změna příjmení a jména
  • změna příjmení po rozvodu manželství
  • určení otcovství k dosud nenarozenému dítěti určení otcovství k narozenému dítěti zvláštní matrika Brno – sepisování žádostí o vydání dokladů pro narození, manželství a úmrtí

Základními doklady pro vyřizování matričních záležitostí jsou dle charakteru úkonů:

• platný OP, rodný, oddací nebo úmrtní list

V případě matričních dokladů vydaných v cizině:

• doklady úředně ověřené a přeložené do českého jazyka.

Další specifikaci náležitostí je třeba dohodnout přímo na matrice.

Matriční úřad Sadská vyřizuje dle organizačního řádu Městského úřadu Sadská pro občany také další záležitosti, které vyplývají z níže uvedených zákonů.

Na základě zákona č. 133/2000 Sb. o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů / zákon o evidenci obyvatel /, v platném znění pouze pro občany města Sadská:

• rozhoduje o zrušení údaje o místu trvalého pobytu
  • provádí přihlašování k trvalému pobytu provádí odhlašování z trvalého pobytu

Na základě zákona č. 21/2006 Sb. o ověřování shody opisu nebo kopie s listinou a o ověřování pravosti podpisu a o změně některých zákonů ( zákon o ověřování ) pro občany bez ohledu na trvalé bydliště:

• provádí vidimaci a legalizaci, tj. ověřování shody opisu nebo kopie s listinou a ověřování pravosti podpisu

Na základě zákona č. 328/1999 Sb. o občanských průkazech, v platném znění

• sepisuje protokoly o ztrátě občanských průkazů
  • vydává potvrzení o ztrátě a odcizení občanských průkazů
  • vydává potvrzení o neplatnosti občanských průkazů

Obec s rozšířenou působností pro Sadskou je v matričních záležitostech Městský úřad Nymburk.

Adresa: Městský úřad, odbor správních činností, U Staré sladovny 470, 288 16 Nymburk. Rozšířené informace o výše uvedených oborech správních činností lze získat na této internetové adrese.

Informace k vydávání osobních dokladů naleznete na následujícím odkazu:

Informace k evidenci obyvatel naleznete na následujícím odkazu:

Byty

Dům s pečovatelskou službou

V domě s pečovatelskou službou v Sadské je 16 bytů, jedná se o byty zvláštního úrčení pro osoby se sníženou mírou soběstačnosti.  Źádosti o byt v DPS eviduje na zvláštním formuláři MěÚ Sadská.

Ostatní byty

RM schválila z důvodu transparentnosti Pravidla pro přidělování uvolněných bytů ve vlastnictví města Sadská.

Pro mladé zájemce do 35 let jsou určeny 3 startovací byty, které jsou pronajímány na dobu maximálně 3 let. Také pro přidělování těchto bytů RM schválila Pravidla.

Sociální oddělení MěÚ Sadská

Informace k zákonu o hmotné nouzi a elektronické formuláře pro jednotlivé dávky naleznete na internetových stránkách MPSV ČR zde

Standardy kvality výkonu SPOD