• černá popelnice- směsný odpad- svoz každý týden a to v noci z pondělí na úterý a během úterý
  • hnědá popelnice - bio odpad - svoz 1x za 14 dnů (v zimních měsících 1x za měsíc) a to též v noci z pondělí na úterý a během úterý (každý sudý týden) - poslední letošní svozy 12.11. a 10.12.2019.

Pramen Sadky v Prokopově ulici je v provozu každý den v době od 9:30 do 10:30 a od 15:00 do 16:00. V zimním období je pramen mimo provoz. Provoz byl obnoven 2.4.2019.

Svátek má Sáva

• Světový den kvality
  • Světový den diabetu

Zítra má svátek Leopold

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den vězněných spisovatelů

14. 11. 2019

zata

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Historie Sadských novin

Pro první Sadské noviny bychom museli sáhnout hluboko do minulého století. Úplně první, tedy nulté číslo Sadských novin, vyšlo na posvícení. Teprve od roku 1931 začaly Sadské noviny vycházet jako pravidelný nepolitický čtrnáctideník. Vycházely v poměrně velkém formátu asi30 krát 46 centimetrů a jeho cena byla zpočátku 50 haléřů, později 80 haléřů. Hlavním důvodem jejich vzniku byla snaha, aby se lidé dozvěděli o tom, co se kde událo nebo co se chystá. Noviny tedy psaly hlavně o životě, práci a zábavě zdejších obyvatel. Majitel, tiskař a nakladatel Stanislav Batlík, redaktorka Božena Musilová - Hončíková a několik nadšenců z řad místní inteligence utvořili redakční kruh pod vedením inspektora V. Sokola. Redaktoři se spojili také s krajany ve Spojených státech a jiných koutech světa. Noviny se vydávaly až do roku 1939. Na důvody, proč se vydávat přestaly, vzpomíná syn Stanislava Batlíka, také Stanislav Batlík.

"Když v roce 1938 české pohraničí zabrali Němci, nastala těžká doba. Od roku 1939 vycházely Sadské noviny jen jednou za měsíc, ale i to bylo velice krátké. Poslední, v pořadí 3. číslo, vyšlo hned po okupaci, konkrétně 24. března 1939. Dále nebylo možné noviny vydávat. Po válce se již bohužel nepodařilo Sadské noviny obnovit. Po převratu v roce 1948 byla tiskárna v ulici Jesemany z vyšší moci zrušena a my jsme s tátou museli nastoupit do tiskárny v Nymburce, kde se pak tisklo Nymbursko."

Sadské noviny začal v roce 1982 vydávat Místní národní výbor Sadská jako čtvrtletník, v letech 1983 - 1987 Sadské noviny nahradil Sadský zpravodaj.

Tradice vydávání Sadských novin opět začíná v roce 1999, vycházejí pravidelně vždy 25. v měsíci, pokud je tento den dnem pracovním. Součástí novin se stala také placená inzerce. Sadské noviny byly za cenu 7 Kč k dostání kromě vybraných obchodů v Sadské také v Lesním ateliéru Kuba v Kersku a v prodejně potravin Olinka v Třebestovicích. Noviny vycházeli nákladem 450 kusů.

Od roku 2015 vycházejí Sadské noviny v nové podobě a změnil se i způsob jejich distribuce. Barevný výtisk Sadských novin dostává vždy poslední pátek v měsíci každý občan Sadské do své poštovní schránky zdarma. Náklad Sadských novin se zvýšil na počet 1 500 kusů.  Nadále je součástí Sadských novin inzerce.